Ocenění

Ocenění Adapterra Awards 2020

Odborná porota usoudila, že můj malý „plivanec“ v krajině zaslouží další ocenění (Viz video). Za něj velice děkuji. Již statisíce lidí se tímto „plivancem“🙂 inspirovalo a jsem rád, že desítky, možná už stovky lidí se pustili do vlastních realizací… Příroda nám to vrátí všem. Díky💚👍💚

Vítěz kategorie Volná krajina 2020

Ubývá vám voda ve studni a vysychá louka či zahrada? A pak přijde přívalový déšť a máte vodu i bahno z okolního pole všude možně? Lubor Křížek z osady Dřevniště u Sedlčan se namísto přemítání o klimatických změnách pustil do budování soustavy tůní, hrázek a svodů, které vodu v okolí jeho domu umí udržet déle, když je sucho, a nedovolí jí páchat blátivé škody, když přijdou přívalové deště. Jak sám s nadsázkou říká, stačí pozorovat přírodu, hnát vodu po vrstevnici, přerušit meliorace, strouhy a rovná koryta, sehnat šikovného bagristu a nebát se vzít také do ruky nějaké to ruční nářadí.

Komentáře k článku můžete sledovat na mém Facebooku či sami můžete přidat komentář nebo příspěvěk sdílet a pomoci šířit informaci o mé práci.
Předem děkuji.